Ten asortyment Dremela służy do wykańczania i czy też satynowania powierzchni. Jest to końcowy cykl obróbki powierzchni, nazwany w technice wykańczającym. Zależnie od potrzeb, mają klienci do wyboru: końcówki polerskie elastyczne, filce polerskie i różnego rodzaju szczotki do czyszczenia - https://domtechniczny24.pl/tarcze-i-ko%C5%84c%C3%B3wki-polerskie-dremel.html

 


Pierwsza grupa to gumowe elastyczne końcówki polerskie na trzpieniu. Kapitalne do polerowania wstępnego. Niebieskie końcówki są przeznaczone do obróbki końcowej brązu, stali gatunkowej, w tym nierdzewki, złota i srebra. Opcjonalnie porcelany, szkła i wyrobów z kryształu oraz większości kamieni stosowanych w jubilerstwie lub domowej produkcji biżuterii. Usuwają doskonale wszelkie zadziory, grady i wygładzają rysy. Dlatego że są elastyczne nie pękają i nie kruszą się. Należy tylko zachowywać w pamięci uwagę, żeby na niskich czy wysokich obrotach nie czyścić nagminnie ostrych krawędzi, bo guma może sie szybko zużyć.
Następna ciekawa grupa to filc polerski. Tradycyjny naturalny filc wykonany z wełny owczej o średniej gęstości. Doskonały do polerowania prawie wszystkich rodzajów metali w tym złota i wszystkich materiałów ceramicznych. Nadaje się również do wygładzania twardych typów drzewa i tworzyw sztucznych, ale bez pasty polerskiej. Końcówki filcowe plus pasta polerska i możemy z brzydkiej nawierzchni sprawić piękne lustro.


Następna grupa to szczotki polerskie. Nie są one stricte osprzętem do polerowania, raczej do przygotowania nawierzchni pod polerowanie. Lub jak w przypadku szczotek szczecinowych można nimi polerować stosując pastę polerską. Szczotki potrafią jednak wyrównać powierzchnię, ale nie jest to obróbka ścierna, raczej docieranie, gradowanie ostrych krawędzi, usuwanie rdzy i pozostałości farby lub innych zanieczyszczeń. Do srebra i złota nadają się szczotki mosiężne. Nie drapią one nawierzchni, bo są bardziej miękkie. Odrębna grupa to szczotki z kwasówki. Ponieważ w swoim składzie nie zawierają siarki to nie powodują wtórnej korozji. Jest jeszcze inne zastosowanie szczotek, o którym nader mało się pisze. Jest to fakturowanie drzewna, lub jak kto woli postarzanie. Pracę wykonuje się wzdłuż słojów drewna. Skutek jest nadzwyczaj intrygujący warto spróbować.